NÚKIB Brno

Státní úřad by měl být přehledný, vstřícný, přiměřený a pro uživatele objektu snadno čitelný, nemá to být nepřístupný a omračující chrám ze slonoviny, má to být důkaz zodpovědně investovaných veřejných financí do něčeho přínosného, co má společenský život doplňovat a pomáhat hledat cestu. Měl by být transparentní a snadno dostupný pro návštěvníky a otevřený ke komunikaci s veřejností.

Objekt je inspirována asociacemi souvisejícími s jeho náplní. Internet jako nehmotné informační (e)klubko obepínající celý svět, obsahující všechno a nic. Cloud, oblak, data visící někde na půl cesty mezi časem a prostorem. Neuchopitelnost, nejasné obrysy. Nejpřesvědčivějším a nejvýstižnějším obrazem internetu je motiv „oblaku“, cloudu.

Nová typologie kancelářského pracovního prostředí – vnitřní dispozice je navržena tak, aby mohla pružně reagovat na potřeby svých uživatelů. Flexibilní horizontální plocha s rovnoměrně prosvětlenou fasádou po celém obvodu, s fixními prvky zázemí objektu (výtahy, schodiště, sociální zázemí). Tuto plochu lze dělit zcela libovolně dle požadavků osazenstva, řešených projektů či požadavků jednotlivých pracovišť.

Ekologický koncept návrhu je založen na systému nakládání s vodou (chlazení, retence, užitková voda), umístění solárních a fotovoltaických panelů na střechy objektů a ozelenění ploch.

Rok realizace
2019
Umístění
Brno
Klient
Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost
Rozsah činosti
mezinárodní architektonická soutěž

Podobné reference

Vinařství Tracht Strachotín
2020

hokejová hala Moutnice
2020

kulturní prostor Střelnice
2017

Bussines Center BBC VI Bratislava
2017

Biocentrum a Globcentrum Kampus Albertov
2016

Multifunkční objekt Ryde Rocks!
2016

Pavilon dětské léčebny se speleoterapií Ostrov
2015

Smuteční síň Planá
2013

Sportovní hala České Budějovice
2012

Onkologické centrum FN Plzeň
2012

Multifunkční objekt Thermal Pasohlávky
2009

Moravian Science Centrum VIDA!
2010

Wellness hotel Vista
2009

dřevozpracující závod LESS & TIMBER
2009

Obchodní centrum Fórum Poprad
2008

Bazén Kaplice
2007